# Co se skrývá (pod šaty)

# Co se skrývá (pod šaty)

Ženské tělo obalené do krajek, síťoviny a tenkých provázků je evergreen, který v Insta feedu potěší stejně kluky jako holky. I když právě nekupujete dárek pro sebe, partnerku nebo kamarádku, koukat na prsa a zadky ve spodním prádle je zkrátka zábava. Nahoty ne tolik, abyste se za tenhle relax museli v MHD stydět, ale dost na to, abyste v zasnění pár stanic přejeli. A není třeba omezovat se na profláklé nadnárodní giganty, kteří svoje kousky prezentují na nudných krasavicích se sex-appealem Miss ČR. Značky, které doporučuje sledovat Black Pudl, ukazují víc než luxusní produkty a polnahá těla. Přináší současnou módní fotografii, autorskou výrobu, závan fetishe, ekologickou odpovědnost nebo body positivitu. Zkrátka splňují nároky moderně smýšlejících voyerů, mezi které možná patříte i vy.

DSTM (Don’t Shoot the Messengers)
@dstm_

Berlínská značka DSTM bude ve vašem feedu vyčnívat především strhujícím fotografickým ztvárněním. Ke spolupráci si najímá neokoukané špičky současné fotografie – napříkad rakušanku Corneliu Thonhauser, španělku AnaHell nebo francouze usazeného v Berlíně Maxima Ballesterose. Ten do syrově nasvícených fotek pro DSTM ze své volné tvroby přenáší fascinaci nočním Berlínem – konkrétně hodinou mezi psem a vlkem, kdy párty právě skončila a už i „tvrdé jádro” se musí vydat domů prvním ranním U-bahnem. Overaly a punčochy, často překrývající i obličeje modelek a deformující jejich těla do extrémních póz, jsou mu ve vytváření provokativně zvrhlé atmosféry dobrým parťákem. Z něžných dívek se díky nim stávají podivní noční pavouci s nepřirozeně vykloubenými údy, sametově černé tarantule slídící po svých obětech. Mezi sortimentem DSTM najdete kromě prádla, punčoch, textilních harness i sem tam nějaké šatičky vhodné na odvážnější party a taky plavky. Oblečky jsou navrženy v Berlíně a eticky ušity v rodinné dílně v Bulharské Sofii. Nevyužívají kostice a přesto působí velmi spolehlivým až konsruktivistickým dojmem, který nenechá ženské křivky ve štychu. Materiály, ze kterých jsou ušity mají eko certifikaci OEKO-TEX standard.

Sacha Kimmes Lingerie
@sachakimmes

Belgičanka Sacha Kimmes si založením vlastní značky splnila sen. Teď ho může v podobě roztomilého a provokativního prádélka s retro nádechem splnit i vám. V jejím feedu vás zaujmou dvě věci – kalhotky bez zadního dílu (tedy přesněji řečeno s rafinovaným výstřihem, který odhaluje víc než zakrývá) a “nedokonalá” těla modelek. Modelek, které často modelkami nejsou – Sacha prádlo fotí běžně i na sobě, nebo postuje neretušované nevyumělkované fotky svých zákaznic. A to jsou ženy z masa a kostí. Ačkoli to nijak nevykřikuje, body pozitivita je nedílnou součástí její značky. Takže není náhoda, že svoje prádlo ráda prezentuje na tělech, která nemají tabulkové rozměry a většinu prádla šije na míru. Na svém webu prosí zákaznice o trpělivost, protože každý vyexpedovaný kousek jí musí projít rukama a osobně se věnuje i zákaznickému servisu. Zkrátka one-woman show v minimalistickém byznysu. Její fotky dýchají uvěřitelnou intimitou holčičích pokojíčků, které jsou stejně přitažlivé a dojemně nedokonalé jako jejich obyvatelky.

Brigade Mondaine Lingerie
@brigademondaine

Ve Francouzském multibrandovém butiku Brigade Mondaine se ocitáte na tržišti, kde designéři nabízejí svoje luxusní výtvory. Představte si to asi jako kurátorsky vedený Fler pro bohaté. V těsné blízkosti tu existují různé styly – od klasických romantických krajek, přes urban minimalismus až po krotký fetish pro vdané dámy z vyšší společnosti. Společný je jim vysoký standard kvality a desingu a tím i pozice luxusního zboží. Kromě bezbřehé inspirace a potravy pro vaše snění tu najdete vše pro takové to domácí sváděníčko – od spodního a nočního prádla, přes punčochy a masky až k řemínkům a dalším koženým doplňkům. Brigade Mondaine je váš rozcestník při pátrání po dalších značkách. A vyplatí se sledovat ho průběžně, proces hledání nových designérů totiž nikdy nekončí.

foto: Instagram @dstm, Instagram @sachakimmes, Instagram @brigademondaine
Další články z rubriky Hashtag

Posedlá tmou

Vždycky jsem si přála žít ve světě bizarních sociálních interakcí. Například otevírat návštěvám dole bez nebo překvapovat úřednice za přepážkou neslušnými návrhy. Pak jsem pochopila, že co si neudělám, to nemám…a založila Black Pudla. Paralelní svět, kde sex je téma k snídani, obědu i večeři a swingers party nejlepším místem na drink s přáteli. Nic mě nepotěší tak, jako objevit pod uhlazeným povrchem něco podezřelého, výstředního a nevhodného, zkrátka dostat se k jádru pudla. Jsem přeučený heterosexuál, věčný monoskeptik a fascinovaný voyer života.

Pod článkem není zatím žádný komentář.
Co si myslíš ty?

Napiš komentář