# Umělkyně v sexbyznysu

# Umělkyně v sexbyznysu

Svět neonů, krajek a pragmatických žen, které ze svých křivek a pohybů dokázaly udělat dobře sypající byznys, inspiruje k výtvarnému ztvárnění snad odjakživa. Mix rafinovaného svádění a chladného kalkulu není návykový jen pro návštěvníky strip klubů ale i fotografky, kreslířky a striptérky samotné. Alespoň skrz jejich práci se jeho atmosférou dnes můžete nechat omámit i vy. Tyto umělkyně oslavují krásu ženských těl, nebojí se humoru, který řeže do krve ani tvrdé kritiky šovinismu a mužské naivity. Neúnavně vyvracejí stereotypy a často připomínají, že i striptérka je jenom člověk.

@jacqthestripper

Asi nejznámější komixovou kreslířkou glosující striptérské řemeslo je Kanaďanka Jacqueline Frances AKA Jacq the Stripper. I když kreslí nejčastěji růžovou, její stripy podávají tuhle práci se sarkasmem zasvěcené harcovnice, který vám růžové brýle na očích dlouho nenechá. Ze své dlouholeté zkušenosti s prací v nočních klubech netěží Jacqueline jen ve svých komixech, ale čerpá z ní i její stand-up commedy show, se kterou objíždí USA. Kromě mužů si ráda utahuje i z měšťácké pseudomorálky, která má tendenci ženy působící v sex byznysu litovat a usvědčovat z jejich nepopiratelného utrpení. Jacqueline je vdaná v lesbickém manželství a kreslí, píše, tančí a vystupuje v New Yorku.

@rachellenaesterline

Původním povoláním Rachel Leny Esterline byla módní stylistika. Její talent ji ale přivedl na druhou stranu fotoaparátu a když jí v roce 2014 zavolala známá, jestli si chce vyzkoušet fotit ve strip klubu, brala to jako fajn příležitost dostat se k živému modelu. Nenapadlo ji tehdy, že se motiv dívek tančících kolem tyče stane jedním z jejích hlavních témat a nakonec ji i proslaví. Z Racheliných fotek čiší upřímná fascinace a obdiv ke krásným tělům tvarovaným každodenní drezůrou i duším, které jí za ta léta přilnuly k srdci. Dokumentuje vše – od přísně zrežírovaného dění na scéně, přes intimní chaos šatny v zákulisí až po pravidelný domácí trénink. A nebojí se ani posouvat společenské hranice, když jednu ze svých nejoceňovanějších fotek doplňuje popiskem „Babies don’t judge.”.

@exotic.cancer

Feminismus je buzzword, ale v případě Exotic Cancer zaznít prostě musí. Její kresby ho totiž ztělesňují v podobě, která je všeobecnému neerudovanému chápání tohoto slova asi nejblíže – neoholené nohy a neúprosná přísnost k mužské omezenosti. I ona se však řadí do kategorie sex-positive feminist a inspiraci pro svoje stripy si nosí přímo z práce. Svoje digitální kresby v pastelových tónech začala tvořit kdysi na nemocničním lůžku, když kvůli zranění pár týdnů nemohla vykonávat svoji profesi a patrně tak získala potřebný nadhled. Klienti striptýzových barů z jejích kreslených vtipů vycházejí jako politování hodní ubožáci a tanečnice jako menstruující, rodící a pracující prostě-jenom-lidi. Tahle vystudovaná grafická designérka tak z řemesla striptérek a go-go tanečnic strhává i poslední závojíček tajemství, který bychom si snad chtěli uchovat.

foto: Instagram @jacqthestripper, Instagram @rachellenaesterline, Instagram @exotic.cancer
Další články z rubriky Hashtag

Posedlá tmou

Vždycky jsem si přála žít ve světě bizarních sociálních interakcí. Například otevírat návštěvám dole bez nebo překvapovat úřednice za přepážkou neslušnými návrhy. Pak jsem pochopila, že co si neudělám, to nemám…a založila Black Pudla. Paralelní svět, kde sex je téma k snídani, obědu i večeři a swingers party nejlepším místem na drink s přáteli. Nic mě nepotěší tak, jako objevit pod uhlazeným povrchem něco podezřelého, výstředního a nevhodného, zkrátka dostat se k jádru pudla. Jsem přeučený heterosexuál, věčný monoskeptik a fascinovaný voyer života.

Pod článkem není zatím žádný komentář.
Co si myslíš ty?

Napiš komentář